Infrasauna: Vhodná i do bytu

Když chcete saunu a nemáte k dispozici velké prostory

Co si představíte, když se řekne sauna? Mnoho lidí si představí „klasickou“ finskou saunu, tedy malý dřevěný domek, ideálně někdo u jezera, a když se přeneseme do domácích podmínek, tak alespoň na zahradě rodinného domu, případně v něm, je-li tam dostatek místa.
Rádi se saunujete, ale bydlíte v bytě? Ani tak se sauny nemusíte vzdávat. Pro tyto účely se báječně hodí kabinové sauny – klasické finské sauny či infrasauny, případně parní lázně v rozměrech, které se opět hodí do bytu.
My si přiblížíme infrasauny, které jsou nejlevnější a i z dalších důvodů výhodnou možností pořízení sauny do menších prostor.

Blíže o infrasauně

Infrasauna neboli infrakabina má podobný účel jako klasická sauna. Rozdíl je však v principu, na kterém funguje. Prohřívání organismu jejího návštěvníka tu probíhá pomocí dlouhovlnného infračerveného záření. To zajišťují speciální keramické zářiče.
Infrasuany se prodávají v různých velikostech. Do bytu se hodí zařízení pro jednu, max. dvě osoby, ale pokud vám prostor nedělá problémy, seženete i infrasaunu pro více lidí.
Pravidelné saunování má pozitivní vliv na zdraví člověka. Odbouráte stres, příjemně se uvolníte, posílíte imunitní systém, uvolníte dýchací cesty, ale saunování vám může pomoci i s ekzémem či akné. Celkově má pozitivní vliv na kůži a pomáhá zmírňovat bolest namožených svalů.

Výhody infrasauny

Jak už jsme si výše uvedli, infrasauna se prodává i ve velmi úsporných velikostech, takže na luxus pořídit si saunu domů nemusí zapomenout ani ti, kteří bydlí v bytech. Na rozdíl od jiných typů saun má i příznivější cenu a nejsou třeba takové stavební úpravy v bytě. Pouze si připravte prostor. Infrasuna by neměla končit přímo u stropu a nějaký prostor by měl zůstat i kolem ní kvůli pohodlí a snadnější údržbě. Pak už stačí jen zapojit infrasaunu do elektrické zásuvky a je v provozu.
Další výhodou infrasuny je, že je mnohými lépe snášena. Někteří zkrátka nesnesou horko v klasické sauně, nehledě na to, že některé skupiny lidí ze zdravotních důvodů nemohou navštěvovat klasickou saunu, ifrasaunu však ano.

Odlišnosti infrasauny od klasické (finské sauny): Shrnutí

  • zdrojem tepla je infračervený zařič místo konvenčního topidla
  • doba nahřívání prostoru k saunování je kratší, cca 10 minut
  • teplota je menší – do 60oC
  • doba jednoho cyklu saunování může být delší
  • má menší nároky na prostor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *