Jakou podlahu do kuchyně

Zařizujete novou kuchyň či ji rekonstruujete? Mnoho lidí soustředí hodně pozornosti na výběr kuchyňské linky a spotřebičů, ale méně pozornosti věnuje podlaze. Přitom i ta je velmi důležitá. Jaké možnosti výběru máte?

Nároky na podlahu do kuchyně

Výběr podlahy do jakékoliv místnosti je důležitý a neměli byste ho podceňovat. S obzvlášť velkou pečlivostí vybírejte podlahu do kuchyně. Patří totiž k těm nejvíce namáhaným. Nejenže v ní trávíme mnoho času, ale také nám častěji v ní něco upadne, sem tam něco vylijeme, nadrobíme atd. Kvůli tomu i podlahu častěji vytíráme. Při výběru podlahy do kuchyně také vycházejte z počtu lidí v domácnosti. Počítejte rovněž s tím, že máte-li malé děti či zvířata, měla by být podlaha ještě odolnější.

A jakým způsobem je v kuchyni zajištěné vytápění? I podle toho volte podlahu. Nezapomínejte však ani na estetické hledisko. Podlaha by měla ladit se zbytkem interiéru. Na paměti také mějte, že investice do podlahy je dlouhodobá. Proto volte kvalitu a nepodléhejte při její volbě módním výstřelkům, které rychle vyjdou z módy.

Možnosti podlahy do kuchyně

V kuchyni jsou využívané různé podlahy, takže máte z čeho vybírat. Pojďme se podívat na jednotlivé možnosti a přiližme si jejich základní vlastnosti, které vám pomohou s výběrem té nejvhodnější pro vás:

  • keramická dlažba: Jde o univerzální podlahovou krytinu, která dobře vypadá, má dlouhou životnost a snadno se udržujete. Vybírat můžete z mnohých designových možností. Je vhodnou podlahovou krytinou i pro podlahové vytápění. Bez něj jde o chladný materiál.
  • dřevo: Velmi pěkně vypadá, je kvalitní, a pokud se na něj objeví škrábance či jiné kazy, dá se přebrousit a znovu bude vypadat dobře. Je však třeba počítat s tím, že je náchylnější ke škrábancům či rýhám, což může být v kuchyni problém.
  • vinyl: Podlahy z něj jsou odolné a můžete si je pořídit v různých dekorech. Pěkně vypadají imitace dřeva či kamene. Je to příjemný materiál, po kterém se dobře chodí. Jde o vhodný povrch pro podlahové vytápění a snadno se udržuje. Je možné si je pořídit v různé tloušťce.
  • laminát: Rozlišujeme vysokotlaký a nízkotlaký laminát. Obecně mají laminátové podlahy pěkný vzhled a příznivou cenu. Pěkně vypadají v imitaci dřeva. Celkově si můžete vybrat z různých odstínů. Podlaha se rychle pokládá a snadno udržuje. Nevýhodou je, že nesnášejí velkou vlhkost a má chladnější a tvrdší povrch.
  • linoleum: Jedná se o přírodní materiál z dřevité moučky (korku či vápence), pryskyřice a lněného oleje. Vyrábí se v různých barvách. Jde o odolný a hygienicky nezávadní materiál. Hodí se pro podlahové vytápění. Snadno se udržuje.
  • korek: Jde o podlahu z přírodního materiálu. Mezi jeho vlastnosti patří lehkost, pružnost, nenasákavost, pevnost a kvalitní tepelná i akustická izolace.
  • kámen: Dodá kuchyni na luxusním vzhledu. Kámen může být přírodní i umělý.

A z jakého materiálu si pořídíte podlahu do kuchyně vy?

kitchen, dining, interior
Jakou podlahu do kuchyně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *