Multifunkční a další chytrý nábytek: Optimální pro menší byty

Bojujete doma s prostorem? Je pro vás každý centimetr důležitý? Pak byste tomu měli přizpůsobit i výběr nábytku. Zaměřte se multifunkční a jinak „chytrý“ nábytek a jeho efektivní využití.

Multifunkční nábytek a úspora místa

Multifunkční nábytek přináší chytré řešení při nedostatku místa ve vašem bytu či domě. Pomůže vám nejen ušetřit místo, ale v mnohých případech je i velmi zajímavým designovým prvkem, který ozvláštní váš interiér, ať už má jít o obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj či jinou místnost.

Kromě „kusů“, které se vyrábí sériově, je možné si nechat vyrobit multifunkční nábytek na míru. Je však třeba počítat s jeho vyšší cenou.

Máte-li problémy s prostorem, zvažte také, jaký nábytek skutečně potřebujete a jaký je zbytečností. Zkuste také zredukovat své věci v domácnosti. Mnohdy máme v bytě něco, co už dávno ztratilo své využití. Jednou za čas je na čase projít domácnost a zbavit se všeho co už nepotřebujeme.

Tipy na multifunkční a další chytrý nábytek

A jaký konkrétní druhy multifunkčního a dalšího „chytrého“ nábytku můžete ve vaší domácnosti ocenit? Dejme si několik tipů:

Palandy

Tento nábytek si najde své využití v dětských pokojích, které obývají dvě děti. Postele jsou nad sebou, a tak ušetříte prostor. Chcete-li ještě více šetřit prostorem, vyberte palandy mající velký úložný prostor, do kterého se kromě lůžkovin vejdou i hračky atd.

Další multifunkční nábytek do dětského pokoje

Pro dětské pokoje celkově existuje mnoho chytrých řešení dětského nábytku. Zajímavé jsou různé kombinace postele, úložného prostoru a šatní skříně či patrové postele se stolkem a zásuvkami pod postelí atd. Některý nábytek je skutečně velmi zdařilý.

Postele s úložným prostorem

Mohou být nejen v dětském pokoji, ale také v ložnici a úložný prostor nemusí znamenat jen, že se vám do něj vejdou lůžkoviny, max. několik dalších věcí. Prodávají se i postele mající úložný prostor, který do velké míry suplují zásuvky i další police.

Koupelnový nábytek

Především panelákové koupelny nám nevyhovují svou velikostí. Někteří si nechávají zvětšit prostor posunutím jádra, ale i tak mnohé koupelny svými rozměry nevyhovují standardům dnešního bydlení. Vědí to i prodejci nábytku, a tak vyrábějí různý závěsný a multifunkční nábytek, který místem šetří.

Vestavěná skříň

Můžeme ji mít kdekoliv, ale nejčastěji si nachází své uplatnění v ložnicích. Ideální je, když je podél celé jedné strany. Vznikne vám tak obrovský úložný prostor, do něhož se vejde tolik věcí, že možná zjistíte, že mnohý další nábytek, který máte doma, už nepotřebujete. Chytřeji vám pomohou využít prostor vestavěné skříně různé důmyslné organizéry.
další „chytrý“ nábytek: A tím výčet multifunkčního nábytku nekončí. Existuje variabilní rozkládací nábytek, sklopná lůžka, police až ke stropu atd.

Multifunkční nábytek za poslední léta prošel velkým vývojem a nabízí vám mnoho nových možností? Nevíte si rady s nedostatkem místa? Podívejte se na různé druhy multifunkčního nábytku a jistě najdete optimální řešení právě pro vás.

bedroom, indoors, interior design
Multifunkční a další „chytrý“ nábytek: Optimální pro menší byty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *