Pořizujete si sprchový kout či box

Upřednostňujete sprchování, nebo se vám domů vejde vana i místo pro sprchování? A dáte přednost sprchovému koutu či boxu? Ještě nevíte? Přibližme si obě možnosti s jejich výhodami i nevýhodami.

Rozdíl mezi sprchovým koutem a boxem

Než se rozhodnete, jestli pro vás a s ohledem na prostory vaší koupelny bude lepší sprchový kout či box, přibližme si nejdříve rozdíly mezi oběma řešeními.

Sprchový box představuje komplexní řešení. Je tedy nenáročný na stavební úpravy. Jednoduše si ho koupíte, sestavíte a můžete ho začít používat. Výhodou je pohodlnost řešení. Problém však můžete mít s výběrem, máte-li specifické požadavky.

Sprchový kout je tvořen více částmi, které si můžete nakonfigurovat vám na míru. Je zde tedy možnost větší variability, ovšem je tu náročnější realizace. Rozhodnete-li se sestavit si kout, je nejlepší volit jednotlivé částic stejného výrobce.

Podle čeho vybírat sprchový kout či box?

Při výběru sprchové koutu či boxu je třeba zaměřit se na několik základních parametrů. Uveďme si ty hlavní.

Rozměry

Dobře proměřte prostor, kde chcete sprchový kout či box mít. Rozhodnete-li se pro první řešení, je třeba naplánovat stavební úpravy a promyslet další aspekty. Především zvažte, jestli zvolíte sprchový kout uzavřený či zavřený.

Sprchová vanička

Jestliže se rozhodnete pro sprchový kout, nejdříve zvažte, jestli chcete řešení s vaničkou či bez ní. U sprchového boxu je volba jasná. Tím však vaše rozhodování nekončí. U obou variant je třeba zvážit hloubku vaničky, ale také její tvar a materiál. Vanička může být z litého mramoru, akrylátu, smaltu, plechu či keramiky.

Konstrukce a materiál

O tom, jak bude sprchový kout vypadat, do velké míry rozhodne konstrukce. Zvolíte rámovou, půlrámovou či bezrámovou? Poslední jmenovaná varianta vypadá nejluxusněji, ale je třeba počítat s vyšší cenou. Rámy se vyrábí nejčastěji z plastu či hliníku.

Dveře

Zvažte především jejich materiál. Na výběr máte sklo či plast. Obě řešení mají své výhody a nevýhody. Sklo působí luxusnějším dojmem, umožňuje vám pohodlnější údržbu (budete-li mít speciální povrchovou úpravu) a designově vám nabízí široké možnosti. Plastové dveře jsou zase levnější a nevážou na sebe vodní kámen. U dveří také zvažte, jaké otevírání vám bude vyhovovat (otočné do prostoru, otočné pivotové, zalamovací, shrnovací, posuvné).

Vybavenost

Sprchový kout či box také vybírejte s ohledem na příslušenství. Chcete si dopřát masážní sprchování, zajistit pohodlné sezení, mít praktické odkládací plochy atd.

real estate, interior design, bathroom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *