Vybíráme interiérové dveře

Potřebujete nové interiérové dveře? Potěší vás, že máte obrovské možnosti výběru. Vhodný model najdete, ať už jsou vaše nároky jakékoliv. Jaké druhy interiérových dveří existují a jaké vybrat?

Druhy interiérových dveří

Než se začnete zabývat tím, jaký design dveří by se do vašeho interiéru nejvíce hodil, pojďme se nejdříve podívat na jejich druhy.

Klasikou jsou otočné dveře. Důležité je zde správně vybrat pravé či levé. Bojujete-li s místem, budou lepší volbou interiérové posuvné dveře. Oceníte také pohodlnou manipulaci s nimi a pěkný vzhled. Dveře se mohou posouvat podél stěny či do stavebního pouzdra. První možnost neumožňuje využít místo u stěny. Druhé řešení tak ještě více šetří prostor, takže bojujete-li doma s každým místečkem, bude pro vás lepší. Dveře jsou zároveň při zasunutí do pouzdra chráněny před vnějším poškozením. Ovšem počítejte s nutnou stavební přípravou, kterou je třeba naplánovat už při stavbě stěny.

V současné době mohou velmi pěkně vypadat i shrnovací dveře. Rovněž s nimi šetříte prostor. Do moderních interiérů se také hodí otočné dveře v bezfalcovém provedení a existují i kyvné dveře umožňující otevírání na obě strany. Promyslete rovněž, jestli do vašich prostor potřebujete dveře jednokřídlé či dvoukřídlé.

Jak poznat kvalitní interiérové dveře

Kvalitu dveří ovlivňuje mimo jiné vybraný materiál. Nejlevnější je folie a cenově dostupný je i laminát, který je oproti folii odolnější. Umožňuje vám výběr z rozmanitých dekorů, což v kombinaci s jeho přiměřenou cenou z něj dělá nejoblíbenější materiál interiérových dveří.

Pokud nedáte dopustit na přírodní materiály, pravděpodobně budete minimálně zvažovat masiv či dýhu (na rozdíl od masivu jde jen o pás dřeva na povrchu, je levnější). Počítejte však s vyšší cenou i barevnou nestálostí.

Líbí se vám design dřeva, ale cena již méně? Vyrábí se zdařilé imitace z lamina. Využívané je také sklo, obvykle v kombinaci s jiným materiálem. Výplň může být z voštiny (nejlevnější řešení, jde o ztužený papír), děrované dřevotřísky či plné dřevotřísky, která je nejkvalitnější. Nezapomínejte ani na zárubně, které jsou důležitou součástí interiérových dveří. Obvykle se rovněž mění, přičemž šířka zárubně odpovídá šířce dveří a stavební otvor pro zárubeň by měl být cca o 5 cm větší z každé strany. Zárubně mohou být klasické či moderní bezfalcové. Díky nim dveře se zárubněmi téměř splynou.Nepodceňujte ani výběr kování. Jde sice zdánlivě o detail, ale nevhodně vybraná klika může narušit vzhled dveří, potažmo celého interiéru.

Design v neposlední řadě

Lidé více než kdy jindy kladou velký důraz na estetičnost svého bydlení. To se samozřejmě promítá i do interiérových dveří. Vyrábí se v mnoha designových provedeních. V popředí jsou především jednoduché a minimalistické dveře s nadčasovým designem. Přeci jen dveře nekupujeme na pár let. Díky velkému výběru z rozmanitých dekorů si snadno sladíte dveře s celkovým vzhledem interiéru.

Vasco Doors: Tip na interiérové dveře

A jaký konkrétní model doporučit? Zajímavým tipem jsou dveře Vasco Door mající kostru tvořenou pevným rámem se zaoblenými hranami. Jejich kvalitu zaručuje moderní technologie výroby. Spočívá v potažení dveří folií či laminátem jedním tahem. Nevznikají tak žádné lepené spoje. Samozřejmostí jsou kvalitní materiály (včetně tvrzeného skla ESG – čirého broušeno či mléčného) a oceníte celkově pěkný design.

Vasco Doors vyrábí dveře posuvné či otočné. U obou druhů máte na výběr z jednokřídlé i dvoukřídlé varianty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *