Není postel, jako postel

Správná postel je půl zdraví. Denně tráví každý z nás podstatnou část času právě v posteli. Není to ani tak proto, že bychom byli lenoši, ale proto, že spát musíme.

Kvalita postele je zkrátka důležitá, proto by nikdo neměl podceňovat její výběr. Dvojnásob to platí u dětských postelí. Pro dítě ve vývinu může mít špatná postel neblahý vliv. Spánek na nevhodné posteli může vyvolat chronické bolesti zad, ale i jiné nepříjemnosti. Děti, které jsou nevyspané, více zlobí, mají náladu, nebo se hůře učí.

Dětských postelí je přitom na trhu spousta. Pro ty nejmenší je dobré zvolit dětskou postel se zábranou, aby náhodou z postele nespadli. Když trochu poporostou, tak je dobré postel vyměnit za větší.

Výběr dětské postele je nutné přizpůsobit velikosti pokojíčku. Pokud je pokojíček menší a musí v něm být více dětí, vhodnou alternativou jsou patrové postele. Ušetří místo a navíc mohou sloužit také jako prolézačka. Dospělí se tomu často diví, ale děti mají patrové postele rádi. Po žebříku lezou jako po prolézačce a na horní posteli mohou mít pomyslnou rozhlednu.

White Bed Comforter during Daytime
Není postel, jako postel

Alternativou je dětská postel s úložným prostorem, do kterého se vejde spousta hraček. Někdo může namítnout, že se v úložném prostoru usazuje prach. Opět je však nutné na postel s úložným prostorem nahlížet optikou dítěte. Děti neustále vytahují (a někdy i uklízejí) své hračky. Šuplík úložného prostoru se zastaví jen málokdy, proto ani prach nebude mít čas usednout na jeho dno.

Je dobré mít po ruce také nafukovací matraci. Ve většině případů to sice není plnohodnotná postel, ale někdy se prostě stane, že chtějí děti zůstat u kamaráda přes noc. Není nic lehčího než provizorní dětskou postel nafouknout a připravit ke spaní. Když návštěva odejde, postel jednoduše vyfouknete a schováte. Nikde nic nepřekáží, ale přitom je vždy po ruce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *