S dlažbou se člověk může setkat na každém rohu. Je to běžná podlahová krytina, která se už léta úspěšně používá v chodbách, kuchyních, koupelnách i jiných částech domu. Často se však využívá i venku. Dlažba je tradiční materiál, ze kterého se dělají chodníky a cestičky. Zkrátka a jednoduše, dlažba má mnohá využití.
Speciální kapitolou je zatravňovací dlažba (někdy také označovaná jako vegetační dlažba). Jedná se o skvělý kompromis. Zatravňovací dlažba totiž zpevní zeminu, ale zároveň skrze ni může prorůstat tráva, takže vše působí maximálně přírodně. Podle potřeby je možné zatravňovací dlažbu použít pro různé účely.
Pomocí této dlažby si můžete zpevnit parkoviště, propojit venkovní komunikace se zahradou, nebo si zpevnit svah s mírným sklonem, abyste zabránili nechtěné erozi. Velice často se vegetační dlažba používá k odvodnění nadměrně vlhkých pozemků. Některé typy totiž mají drenážní funkci. Možností využití je však ještě podstatně více.
Výhodou vegetační dlažby je velice snadná manipulace. Když nemá člověk obě ruce levé, hravě si poradí s pokládkou. Nabídka zatravňovací dlažby je poměrně široká, takže si každý může zvolit tu, která mu bude nejvíce vyhovovat. Na trhu je k dostání betonová vegetační dlažba, ale i plastová.
Mnohé potěší také fakt, že zatravňovací dlažba je v podstatě bezúdržbová. Některý šťoural by mohl namítnout, že je občas potřeba posekat trávu, která skrze dlažbu proroste. To je velice správná připomínka, ale každý má na výběr. Existují dvě možnosti. Buď se tráva jednou za čas poseká, nebo lze do otvorů nasypat štěrk. Sice už nebude skrze dlažbu prorůstat krásně zelená travička, kvůli které si ji mnozí pořizují, ale rázem se zatravňovací dlažba stane zcela bezúdržbovou.
Tak neváhejte a vydlážděte si svou cestu životem zatravňovací dlažbou.