Volně stojící či vestavěné spotřebiče?

Je-li řeč o kuchyni a volně stojících či vestavěných spotřebičích, máme na mysli především chladničku, mrazák, sporák, troubu, myčku na nádobí, mikrovlnnou troubu, případně ještě další. Prodávají se i v různých setech.

Výhody a nevýhody vestavěných spotřebičů

Vestavěné spotřebiče jsou takové spotřebiče, které nevystupují z celkového designu kuchyňské linky. Jsou její pevnou součástí.
Hlavní výhodou vestavěných kuchyňských spotřebičů je jednotný a čistý design. Spotřebiče jsou „schované“ a celá linka je kompaktní. Oceníte i dokonalé umístění varné desky do pracovní plochy.
Kuchyň s vestavěnými spotřebiči se rovněž jednodušeji udržuje. Nejsou tu žádné zbytečné mezery či jiné volné prostory. V neposlední řadě oceníte úsporu místa.
Nevýhodou vestavěných kuchyňských spotřebičů jsou vyšší pořizovací náklady. Příznivější cenu mají sety kuchyňských spotřebi
ů. Jsou zde také větší nároky na montáž a obtížnější je i výměna starých spotřebičů za nové. Nevýhodou jsou menší rozměry, které zpravidla vestavěné spotřebiče mají. Musejí se totiž vejít do kuchyňských linek.

 

Výhody a nevýhody volně stojících spotřebičů

Volně stojící spotřebiče nejsou zabudované v kuchyňské lince. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
Budou vás zajímat především, chcete-li ušetřit. Jejich pořizovací cena je oproti vestavěným spotřebičům nižší. Potěší vás i větší výběr z různých velikostí.
Vaše kuchyně sice nebude mít jednotný design, ale díky modernímu vzhledu spotřebičů a širokému výběru z různých stylů to nemusí být na škodu.
U volně stojících kuchyňských spotřebičů oceníte snadnou výměnu a nenáročnou instalaci.
Nevýhodou (i když ne každý to tak vnímá) je tedy nejednotný design a větší nároky na sladěnost kuchyně.
Nevýhodou může být i horší údržba prostoru mezi linkou a spotřebičem. V případě, že vznikne jen malá mezera, kam se nedostanete smetákem ani vysavačem.

Kdy pořídit do kuchyně nové spotřebiče?

Máte volně stojící spotřebiče a přemýšlíte, zda je vyměnit za vestavěné? Samozřejmě je to na vás. Vy se musíte rozhodnout, jestli jednotný design a úspora místa je pro vás zásadní.
Obecně však platí, že pokud máte starší spotřebiče, pravděpodobně jsou většími „žrouty“ energie, která je dost drahá. S novými spotřebiči tak můžete dosáhnout zajímavých úspor.
Při zvažování výměny konkrétních spotřebičů berte tedy v potaz spotřebu energie, ale také četnost používání a vaše celkové nároky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *