Poradíme, jak vytápět koupelnu

V některých místnostech doma sneseme větší chlad, v jiných jsou naše požadavky na tepelný komfort větší. Mezi ně patří i koupelna. Jak ji vytápět?

Možnosti vytápění koupelny

Kdo by měl rád nepříjemnou zimu, která se do něj pustí, když vystoupí v koupelně z vany či sprchy. Proto se také doporučuje mít v koupelně vyšší teplotu než v jiných místnostech. Měla by být okolo 25°C. A jaké tedy máme konkrétní možnosti vytápění koupelny?

Vytápění koupelny radiátorem

Vytápění koupelny radiátorem je možné při jeho propojení s tepelným okruhem vašeho domu. Pak nemusíte nic jiného vymýšlet, i když někteří stejně hledají další řešení, protože klasické radiátory nevypadají příliš hezky. Nehledě na to, že koupelna je místo, kde máme rádi teplo i mimo topnou sezónu, což je v bytech při vytápění pomocí radiátoru problém.

bathroom, bath, restroom
Poradíme, jak vytápět koupelnu

Podlahové vytápění koupelny

Situujete zdroj vytápění do podlahy, ušetříte prostor a nejde o jedinou výhodu podlahového vytápění. Výhřevnost je výborná a teplo jde odspodu, což se po vystoupení z vany či sprchy hodí. Jde zároveň o elegantní řešení. Z nevýhod si uveďme vyšší pořizovací cenu a také složitější instalaci.

V koupelně (stejně jako v jiných prostorech) můžete mít podlahové vytápění napojené na teplovodní okruh či elektrickou síť. Finančně méně náročné je první řešení.

Vytápění koupelny žebříkem

Koupelnové žebříky se v posledních letech těší velké oblibě. Nejenže dobře vypadají (výběr z různých řešení, včetně barevných žebříků), ale také přináší vedle tepelného komfortu možnost odložení a sušení ručníků. Nebudou zatuchlé a vězte, že je příjemné zabalit se po koupeli či sprše do nahřátého ručníku.

Koupelnové žebříky se vyrábí z nerezu, chromu i z dalších materiálů. Koupelnový žebřík může být buď napojen na vytápění domů, ale chcete-li mít možnost zatopit si v koupelně po celý rok, volte elektrické řešení.

Nevýhodou koupelnového žebříku je skutečnost, že na rozdíl od podlahového vytápění nezajišťuje teplo od nohou. Proto někteří tyto dvě možnosti vytápění kombinují.

Vytápění koupelny infrazářiči

Koupelnu je také možné vytápět infrazářičem, tedy prostřednictvím sálavého vytápění, které funguje na principu vysílání elektromagnetických vln.

Dnes se vyrábí v designově zajímavých variantách, takže nejenže topí, ale přispívají k pěknému vzhledu koupelny. Oceníte i to, že hřejí hned po zapnutí. Zvýšené pozornosti však věnujte při výběru místa. To je důležité s ohledem na bezpečnost. Infratopení je vhodné především pro krátkodobé vytápění.

A jak si zajišťujete vytápění vaší koupelny? Jste spokojeni či plánujete změnu?

bathroom, bath, toilets
Poradíme, jak vytápět koupelnu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *