Pořizujeme si vířivku

V posledních letech výrazně roste zájem o wellness, který si snad nelze představit bez vířivky. Oblíbili jste si ji? Pořiďte si ji domů. Možná vás překvapí, jak úsporná s ohledem na místo může být. A seženete i relativně levné modely. Jak vybrat takový, abyste byli opravdu spokojeni?

Proč mít vířivku?

V dnešní uspěchané době by se měl každý člověk naučit relaxovat a efektivně odbourávat stres. K tomuto účelu se vířivka perfektně hodí. Po celodenních starostech se ponoříte do bublinek a budete odpočívat. Pozitivně působí nejen na psychiku, ale ulevuje svalům, kloubům a celkově vás koupel bude bavit. Jednotlivé modely mají různé vychytávky, takže si kromě účinků vody můžete užívat i vůní, hudby či chromoterapie, tj. terapie využívající barev a světla. Komfort vířivé vany si vychutná celá rodina.

Kam umístit vířivku?

Než se s nadšením vrhnete do výběru vířivky, zvažte její umístění. Je to velmi důležité. Špatně vybrané místo vám zkomplikuje její užívání a nakonec pro vás bude znamenat více starostí než radosti.

Důležité je promyslet, jestli ji budete mít uvnitř, nebo venku. Zatímco ven je možné pořídit si větší a na hluk náročnější přístroj (na druhou stranu je však nutné zvolit materiál odolávající vlivům přírody a tato zařízení jsou i náročnější na údržbu), u výběru vnitřní vířivé vany budete muset více kalkulovat s prostorem, ale i hmotností. Nesmí vám také překážet, obtěžovat hlukem, ale zároveň by měla být snadno přístupná.

V domě si nachází vířivka své místo na terase, v zimní zahradě, koupelně, ale i dalších prostorech. Dnešní kompaktní zařízení lze pořídit i do bytu.

south beach, florida, view
Pořizujeme si vířivku

Výběr vířivky

Rozhodnete-li se, že i vy byste si rádi pořídili vířivku, zjistíte, že na trhu jsou mnohé modely v širokém cenovém rozpětí. Jak začít s výběrem? Nejdříve si stanovte své požadavky, priority a v neposlední řadě rozpočet. Nezapomínejte ani na náklady na provoz. I ty se mohou značně lišit. Záleží na technologii ohřevu vody, ale také na izolačních vlastnostech, tedy schopnosti zařízení teplo udržet.

Velmi podstatné je zvolit správnou velikost – podle toho, kolik osob ji bude využívat. Má být soukromým potěšením, nebo v ní bude relaxovat celá rodina.

A co celkové provedení? Pokud toužíte po vířivce, ale trápí vás nízký rozpočet, zaměřte se na nafukovací modely. Jsou relativně levné a oceníte i jejich skladnost. Konstrukce však může být z různých materiálů, což ovlivňuje celkovou kvalitu.

Podle čeho ještě vířivku vybírat

Při volbě vhodného zařízení se zajímejte také o počet trysek a jejich rozmístění. To ovlivňuje hydomasáž. Je příjemné nechat si masírovat vodou všechny části těla. Tak ať nejste posléze rozčarováni z nedostatečného počtu trysek.

Neméně důležitá je i filtrace. Čistota vody je prioritou. Nezapomínejme, že teplé a mokré prostředí je při nedostatečném čištění vhodným prostředím pro bakterie. A myslete také na vybavení, doplňky a další příslušenství, například světlo, reproduktory, schůdky, dálkové ovládání, různé další funkce atd. Udělejte si co největší komfort.

Už máte alespoň hrubou představu o tom, jak by měla vaše vířivka vypadat? Teď už zbývá vybrat jen konkrétní model a můžete si začít užívat ničím nerušené vodní radovánky

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *