Nábytek do malé koupelny a další užitečné tipy

Nábytek do malé koupelny

I když máte malou koupelnu, můžete z ní udělat pěkný, útulný, ale také moderní prostor, který bude báječně plnit svůj účel včetně úložného místa pro věci, jež v koupelně potřebujeme.
A co nábytek? Samozřejmě do malé koupelny nevtěsnáte několik kusů nábytku, ale to ani nemusíte.
Potěšující zprávou je, že výrobci myslí na majitele menších bytů a mají pro ně stále větší nabídku nábytku.
Koupelnový nábytek do malých interiérů by měl být co nejvíce praktický – zabrat málo místa a nabídnout dostatečné a chytře rozvržené úložné prostory. Některý nábytek má i více funkcí. Proto se nenechte unést jen designem. Raději dobře zvažte, jestli se vám do vnitřního prostoru vejde vše, co potřebujete. Funkční a zároveň velmi pěkný je závěsný nábytek či plně výsuvné systémy. Nenechte ladem ani prostor pod umyvadlem a nad ním, kam se hodí praktická zrcadlová skříňka (dejte pozor na to, aby neomezovala v pohybu s vodovodní baterií) a celkově se snažte šikovně využít každého místečka. A když už máte prostor někam postavit skříňku? Ať je co nejvyšší, aby se vám do ní skutečně vešly všechny věci.
Máte malou a ještě netypickou koupelnu a nedaří se vám sehnat žádný vhodný nábytek? Nechte si ho vyrobit na míru.

Další tipy pro malou koupelnu

  • Při výběru obkladů a dlažby volte světlejší odstíny. Opticky prostor zvětšíte i velkými formáty dlažby a obkladů. Jde sice jen o optické zvětšení, ale alespoň nebudete mít v koupelně stísněný pocit.
  • Zvažte možnost propojení koupelny s WC. Vybouráním stěn mezi těmito dvěma místnostmi získáte prostor navíc, i když na druhou stranu přijdete o stěny, které by šlo také využít. Někteří odborníci však v tomto řešení spatřují více nevýhod než výhod.
  • Rozmyslete si, jestli je pro vás vana podstatná, nebo vám postačí sprchový kout, který se vám do interiéru snáze vejde.
  • Vybírejte sanitární keramiku s ohledem na vaše prostory. Dnes už seženete v různých velkostech umyvadla, toalety, vany, sprchové kouty atd. Do některých malých koupelen se budou dobře hodit atypické vany a umyvadla, které využijí i těžko dostupný prostor.

Musíte se také spokojit s malou koupelnou? Jak řešíte vy její prostor? Máte ještě další tipy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *