Na co myslet před pořízením vestavěné skříně

Vestavěná skříň vám přinese mnohé výhody. Abyste si jich mohli užívat skutečně naplno, je důležité před jejím pořízením promyslet různé aspekty. Seznamte se s těmi nejdůležitějšími.<

Co je vestavěná skříň

Vestavěná skříň využívá konkrétního prostoru. Jak název napovídá, je do něj vestavěná. Díky tomu nevolíme nábytek pro daný prostor, ale naopak. Dosáhnete tak efektivnějšího využití místa.
Mezi další výhody těchto skříní patří různé systémy organizace (díky nim je skříň přehledná), velké úložné prostory a pěkný design.

Na co před pořízením vestavěné skříně promyslet

I vám svými výhodami vyhovuje vestavěná skříň a chcete ji mít doma? Promyslete nejdříve následující aspekty:

Místo, kde bude

Pečlivě vyberete místo, kde vaše vestavěná skříň bude. Dají se využít i netypické prostory, pro který byste jen velmi těžko hledali sériový nábytek.
Kromě místa zvolte také vhodné rozměry. Mnozí si nechávají skříň vyrobit v délce celé jedné stěny (třeba v ložnici). Vznikne vám tak skutečně velký úložný prostor, do nějž schováte oblečení, boty, žehlicí prkno a mnohé další věci, pro které byste jinak museli hledat v domácnosti (často složitě) jiné místo.

Firma, kterou oslovíte

Nabídka firem, které vám vyrobí vestavěnou skříň, je velká. Jak už to tak bývá (nejen při výrobě nábytku), jejich kvalita je rozmanitá. Proto se zajímejte o reference – nejlépe když vám je může dát někdo ve vašem okolí.
Klidně oslovte více firem najednou. Nevybírejte si jen podle ceny. Zajímejte se, co vše je v nákladech zahrnuto – počítačový grafický návrh, doprava, montáž atd.

Materiál a celkové provedení

Materiál významně ovlivní cenu vestavěné skříně. K dispozici máte všechny klasické materiály pro výrobu nábytku. Nejvyužívanější je levnější lamino, někdo však nedá dopustit na kvalitu masivního dřeva. Zajímavé jsou různé designové prvky – třeba moderní barevné sklo, ale i kombinace se zrcadlem, ratanem atd. Designové možnosti vestavěných skříní jsou obrovské a některé jsou skutečně luxusními kousky.

Vnitřní uspořádání

To, jak si skříň rozvrhnete, ovlivní její přehlednost. K přehlednému uspořádání vám pomůžou různé systémy pro vnitřek skříně. Patří mezi ně zásuvky, polici, výsuvné a sklápěcí šatní tyče, koše a mnohé další. Volte je podle toho, co vše ve skříni potřebujete a chcete mít.

Dveře vestavěné skříně

Nejčastěji se u vestavěné skříně setkáte s posuvnými rámovými dveřmi. Vypadají pěkně a šetří prostor před skříní. Upřednostňujete-li skládací či otvíravé dveře, budete je mít. Volba dveří je jen na vás, i když byste měli vždy vycházet z prostorových možností.wardrobe, mirror, corridor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *