Různé styly nábytku: Stačí si jen vybrat…

Klasický nábytek

Klasický nábytek představuje nábytek funkčního vzhledu, který nemá žádná specifika ani příliš ozdobných prvků. Hodí se pro ty, kteří si svůj interiér chtějí vybavit střídmě, univerzálně a nadčasově. Právě to, že nábytek jen tak nevyjde z módy a neklade velké nároky na sladěnost se zbylými prvky interiéru, mu dodává na oblibě.

Moderní až ultramoderní nábytek

Moderní nábytek odpovídá současným módním trendům. Dává vám obrovské designové možnosti a pozvedá celý interiér. Dejte si však pozor při jeho výběru na „žhavé trendy“, které mohou rychle vyjít z módy. To se týká především ultramoderního nábytku. U něj jsou běžné neobvyklé tvary i barvy. Zkrátka jde o velmi zajímavé designové kousky, které ozvláštní váš interiér. Počítejte však s jejich vyšší cenou.

Historický nábytek

Líbí se vám historický nábytek? V Čechách není tolik rozšířený, ale pokud jste ochotni do něj investovat, můžete si jeho prostřednictvím zařídit velmi pěkně a vkusně interiér. Lze ho rovněž kombinovat s moderními prvky. K tomu je však nutné mít určité estetické cítění, abyste kombinací nedosáhli dojmu přeplácanosti. Že je historický nábytek příliš drahý? Prodávají se i velmi zdařilé repliky. Kvůli kvalitní ruční práci však ani ty nepatří mezi nejlevnější.
Z oblíbených slohů historického nábytku si uveďme barokní, rokokový, klasicistní, empírový, art deco, koloniální atd.

Rustikální nábytek

Rustikální nábytek je inspirován tradičním nábytek venkovského interiéru. Lidé se k němu však rádi vrací i v dnešní době a pořizují si ho nejen na chaty a chalupy, ale také do svých domovů. Rustikální nábytek je oblíbený už tím, že evokuje teplo domova, je obvykle z masivního dřeva a působí celkově útulným dojmem. Přitom se dá báječně kombinovat se všemi výdobytky dnešní doby. Klidně můžete mít rustikální kuchyni se všemi moderními spotřebiči, aniž by narušovaly její rustikální vzhled.

Provensálský nábytek

Provensálský nábytek je rovněž inspirovaný venkovem, tentokrát francouzským, hlavě v oblasti Provence. Pro něj je typický nábytek krémové, vanilkové či smetanové barvy mající starodávný design. Provence styl je v posledních letech hodně oblíbený. Nábytek je možné kombinovat s různými prvky a dalšími doplňky, třeba fialové či jiné pastelové barvy.

A další styly nábytku

Existují i další styly nábytku. Uveďme si ještě například:

  • industriální nábytek: Vytváří zajímavou atmosféru inspirovanou továrními halami a tradičními průmyslovými prostory.
  • retro a vintage nábytek: Lidé mají rádi retro. Vzbuzuje v nich nostalgii a příjemné vzpomínky na staré dobré časy. Obklopit se doma můžete i nábytkem retro. I vintage nábytek čerpá ze zaniklých módních stylů. Pěkně vypadá v kombinaci s moderními prvky.
  • skandinávský nábytek: Jde o praktický, jednoduchý, ergonomický nábytek za příznivou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *